nike helsinki michael kors laukut michael kors lompakko ralph lauren helsinki nike suomi new balance suomi polo ralph lauren outlet ray ban suomi ray ban aurinkolasit uggs sko nike sko polo ralph lauren dame oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg parajumpers salgDan-Foam factory 2003

TEMPUR Products displayed at Brookstone, Rockefeller Center, New York City


woolrich canada belstaff motorcycle jackets moncler vancouver barbour jacket duvetica canada uggs canada peuterey jacket woolrich parka timberlands canada parajumpers gobi timberland boots women duvetica outlet parajumpers outlet moncler canada timberland boots timberland canada ugg canada parajumpers canada barbour canada woolrich clothing canada goose vest canada goose vest sale moncler jackets ugg winter boots belstaff canada peuterey canada

Dünyada TEMPUR
Türkiye'de TEMPUR


Dünyada TEMPUR

1989 - Fagerdala Dünya Köpükleri Dan–Foam (Danimarka köpüğünü) eline geçirdi.
1989 yılında, İsveç’teki çok uluslu köpük imalatçısı olan Fagerdala Dünya Köpükleri, Danimarka mobilya pazarında hizmet etmekte olan küçük bir poli üreten firmasını eline geçirdi.

Bir aile kuruluşu
Fagerdala, 1964 yılında köpük imalatı yapmak için baba ve oğul Dag Landvik tarafından Varmdö / İsveç’te kurulmuştu. 1973 yılında Mikael Magnusson da ortak oldu. İlk tesisleri daha önceden çiftlik evi olan bir evdi. 1989’a kadar, grup dünyada teknik köpüklerin geliştirilmesi, imalatı ve satışında uzmanlaşmış olan yaklaşık olarak 10 fabrikaya sahip oldu.

TEMPUR Projesi
1980’ler esnasında, Dan-foam orijinal olarak NASA tarafından keşfolunmuş olan geniş mikyaslı TEMPUR malzemesi imalatını geliştirme çabasındaydı. Fegerdala, TEMPUR projesini bitime meydan okuyuşun girdi ve neticede kendi ürün dizisine bu hayli yenilikçi olan köpük malzemesini dahil etmeyi başardı.

1991 - TEMPUR şiltesi ve yastığının başlaması

5,000 denemeden sonra başlamaya hazır hale gelmek
1991 yılında, 5,000’den fazla dokümantasyonlu denemeden sonra TEMPUR malzemesi nihayette üretime hazır hale geldi. Orijinal fikir tıbbi basınç önleyici şilteler ve minderler üretmek olmuştu. Geliştirme süresi esnasında, TEMPUR’ un romatizmal problemler için faydalı olduğu kayıt edilmişti.

Sırt ağrısı şiltesi ve yastığı
Proses teknolojisinde uzmanlaşma esnasında, TEMPUR’ un başka bir ortopedik rahatsızlık olan sırt ağrısı rahatlatmasında yardımcı olabileceği teklif edilmişti. İsveçli sırt uzmanlarınca yapılan denemeler bunu derhal teyit etti.

Ani bir başarı
TEMPUR’ un sırt problemlerini rahatlatmak için faydalarının keyfiyle, ürünün potansiyelini dramatik olarak arttırdı. Bütün insanların yüzde 50’sinden fazlası sırt ağrısından muzdarip olduğundan, TEMPUR’ un açıkça başarması gereken büyük bir görevi vardı. 1991 yılında İsveç’te, TEMPUR’ un şiltesi ve yastığı umuma takdim edildiğinde başarı ani olarak geldi.

1992 - TEMPUR Dünyayı fetheder

Sağlıklı bir uyku için yeni bir dünya standardı
1991 yılında İsveç’te TEMPUR’ un sunulmasıyla başlayarak, başarı hikayesi bugüne kadar devam etti. Bütün dünyadaki tıbbi uzmanlar ve tüketiciler, TEMPUR’ un uyku kalitesi ve hassas sırtlardaki etkileri karşısında şaşırmışlardı. şimdi dünyadaki 54 adet ülkede TEMPUR sağlıklı uyku ve basınç rahatlaması için yeni bir dünya standardı tesis etmektedir.

Sırt uzmanlarından dünyanın en iyi büyük mağazalarına
Bugün, TEMPUR malzemesinin içinde kullanılmış olduğu TEMPUR yatak ve şilteleri, yastıkları, minderleri ve diğer ürünler sadece sırt uzmanları tarafından değil, aynı zamanda sağlık dükkanlarında özel perakende dükkanların mobilya mağazalarında, yatak mağazalarında ve dünyanın en ünlü büyük mağazalarında satılmaktadır.

1996 –Yılın firması

Danimarka’daki en hızlı büyüyen firma
TEMPUR ürünlerinin uluslararası pazardaki başarısından dolayı, 1996’da Dan-Foam 13.000 firma içinde Danimarka’da en hızlı büyüyen firma olarak seçilmiştir.
• Ciro yüzdesi artışı
• İhracat yüzdesi artışı
• İstihdam yüzdesi artışı
• Net gelirdeki yüzde artışı
• Kar marjı
• Çalışan başına ciro
• Sermaye büyümesi

Birbirini takip eden dört yıl boyunca ilk 10 arasında
Bunun yanında ayrıca 1997, 1998 ve 1999’da Dan-Foam en hızlı büyümekte olan ilk 10 firma arasında seçilmeye devam etti. 1992’den sonra, Dan-Foam’ un cirosu nomine edilmiş olduğu limiti aştı.

1998 - NASA tarafından TEMPUR’ a verilen mükafat

Amerika’daki Washington DC’ de bulunan Ulusal Havacılık ve Uzay İdaresinde (NASA) 6 Mayıs 1998 tarihinde yapılmı? olan bir seremoni ve haber konferansında; TEMPUR-Pedic’i n başkanı Robert Trussel (sağda) NASA İdarecisi Daniel S. Goldin’ den mükafat almaktadır. 

1999 - TEMPUR World, Inc (TEMPUR dünya anonim şirketi) Kurulmuştur

TEMPUR World Birleşmesi
1999 Yılında, 2003 yılı olarak öngörülmüş olan TEMPUR borsa girişinde, Dan-Foam A.Ş.’ nin ve TEMPUR-Pedic Inc. ABD’nin hissedarları kendi katkılarını bir Amerikan holding şirketi olan Delaware’deki TEMPUR World. Inc’i kurmak için birleştirmişlerdir.

Lexington, Kentucky, ABD’deki dünyaca yaygın olan merkezi
TEMPUR World, Inc’in dünyaca yaygın olan merkezi Lexington, Kentucky’de bulunmaktadır.

2000 - Hannover/ Almanya’daki dünya fuarı

Milenyun fuarı
20.nci yüzyılın başlangıcından beri dünya fuarları insanların ve milletlerin kültür durumlarını ve ayrıca ilmin ve teknolojinin en gelişmiş şeklini göstermek için düzenlenmektedir. Yeni milenyumun ilk fuarı, 1-31 Ekim 2000 tarihleri arasında Hannover /Almanya’da yapılmıştır.

TEMPUR İstirahat Salonu
TEMPUR 2000 Dünya fuarına “Scape holü” nün tedarikçisi olarak davet edilmiş ve 200 TEMPUR şiltesi ve kanepesiyle istirahat salonu temin etmesi istenmişti. TEMPUR’ un salonu kendilerine “21.nci yüzyılın basınç rahatlatma ve konfor malzemesini” deneme fırsatı veren geniş ziyaretçiler ve aynı zamanda fuarcılar tarafından çok takdir topladı.

2001 - TEMPUR ABD tesisi

İkinci TEMPUR Dünya fabrikası
2000 yılının Ağustos ayında, Amerika’da Virginia eyaletinde Duffield’ de 2.i TEMPUR Dünya fabrikasynyn in?aaty ba?lady. Yüzde 40’lyk senelik büyüme hyzyyla imalat hacminde ki artışlar dikkatli bir planlamalı yatırım programını gerektirmektedir.

30,000 m2 lik fabrika alanı
2001 yılının Mayıs ayında, 30.000 m2 lik Duffield fabrikası faaliyete geçti. 2003 yılına kadar 250 insanı istihdam etmesi planlanmaktadır. Amerika’daki fabrika, ciddi oranda hızlı ve güvenli hizmeti sağlamakta ve Kuzey Amerikan pazarındaki hızla büyüme taleplerini yerine getirmektedir.

2002 - TEMPUR World, Inc’in tarihine yeni bir bölüm.

İki Amerikan öz kaynak firması TEMPUR World Inc’i ele geçirmek için ekip çalışması yapıyorlar
İki amerikan öz kaynak firması olan TA Associates and Friedmann, Fleischer & Lowe; TEMPUR World, Inc’teki hisselerin çoğunluğunu satın aldılar. Bu satın alma, müşterek menfaatten doğacak ve TEMPUR World, Inc’in gelişmesinde yeni perspektifler sunacaktır.

Geleceğin ortaklığı
TA Associates ‘in kıdemli yöneticisi olan P.Andrews Nc Lane bir beyanında " Biz TEMPUR World Inc’i elde etmekten dolayı çok heyecanlıyız ve Friedmann Fleischer & Lowe şirketini Yönetim kurulu başkanı Bay Robert Trussell’in güçlü yönetiminde bizim ortaklarımız olarak görmekten dolayı memnuniyet duymaktayız” demiştir. TA Associates ve Friedmann, Fleicher & Lowe ortaklığıyla TEMPUR World Inc.’i 2003-2004 yılında Amerikan borsasına ve bir sonraki büyüme fazına sokmak mükemmel bir çözümdür.


hollister outlet belstaff italia ugg saldi nike air max bianche louis vuitton scarpe louboutin outlet belstaff milano scarpe jordan canada goose italia air jordan italia scarpe air jordan borse michael kors air max bianche outlet woolrich christian louboutin outlet woolrich italia ugg outlet louis vuitton occhiali canada goose outlet occhiali louis vuitton woolrich outlet scarpe louis vuitton michael kors borse

AnaİletişimBroşür

new balance skor polo skjorta michael kors rea air max tavas nike air max thea air jordan skor nike free 5.0 dam louis vuitton neverfull mm nike air max 90 dam adidas ultra boost parajumpers jacka louboutin sverige polo ralph lauren rea uggs rea nike roshe nm flyknit new balance rea jordan skor adidas sneakers canada goose jacka herr adidas skor nike air max tavas parajumpers jacka dam adidas ultra boost dam woolrich jacka herr nike roshe flyknit

canada goose deutschland moncler outlet christian louboutin outlet christian louboutin deutschland abercrombie sale polo ralph lauren sale ralph lauren sale