nike helsinki michael kors laukut michael kors lompakko ralph lauren helsinki nike suomi new balance suomi polo ralph lauren outlet ray ban suomi ray ban aurinkolasit uggs sko nike sko polo ralph lauren dame oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg parajumpers salgwoolrich canada belstaff motorcycle jackets moncler vancouver barbour jacket duvetica canada uggs canada peuterey jacket woolrich parka timberlands canada parajumpers gobi timberland boots women duvetica outlet parajumpers outlet moncler canada timberland boots timberland canada ugg canada parajumpers canada barbour canada woolrich clothing canada goose vest canada goose vest sale moncler jackets ugg winter boots belstaff canada peuterey canada

TEMPUR-MED Avantajı
TEMPUR-MED Ürünleri
Klinik Araştırma Raporları


TEMPUR-MED Ürünleri

BASINÇ YÖNETİMİ
TEMPUR yatağı “basınç azaltımı” sağladığını iddia eden (32 mmHg’den daha az)* ürünlere eşit veya daha fazla terapik seviye basınç azaltımı sağlar. TEMPUR-MED gelişmiş terapi destekli yatağının ağırlık dağıtımındaki verimliliği akışkan yatakları ile kıyaslandığında daha etkilidir.

DÜŞÜK ESNEKLİK
Visko-elastik madde olarak, Tempur malzemesi akışkan benzeri bir şekilde hareket eder. Sıkıştırmak yerine, yük altında yer değiştirir ve çok düşük basınç eğimleri (zirve noktaları) meydana getirir. Bu, standart tip köpüklerdeki basınç dağıtımından çok farklı bir mekanizmadır. Yüksek esnekliğe sahip köpükler maksimum sıkıştırmaya ulaştığında bir “zemine yapışma” formu gerçekleşir.

Düşük ortalama temas sathı basınç okumaları iddia edilse de, kıyaslandığında yüksek basınç eğimleri nadiren gerçekleşir. Mekanizmanın anlaşılması zor değildir. Ortalama temas sathı basıncından vücut ağırlığının brüt dağılımı sorumludur, ancak çok derine gömülen vücut kısımları tüm vücut yerleşmeden köpüğü sıkıştırabilir. Bu noktalardaki basınç sadece ek gömülme ve yüksek basınçlarla artabilir. Ortalama ve zirve arasındaki eğim; kan akışını alandan uzaklaştıran ve doku ischemia ile sonuçlanan bir yön değişimini temsil eder.

DÜŞÜK YÜZEY GERİLİMİ
Tüm TEMPUR-MED yataklarda kullanılan Tempur malzemesi bir akışkan gibi hareket eder ve yük uygulandığında yer değiştirir. “Hamak” özelliği nedeni ile oluşan yüzey gerilimini azaltmak için streç örtüler kullanılır. Bu, yatağın vücut hatlarını sarmasını ve düşük zirve/ortalama temas sathı basınç eğimi sağlar.

AŞINMA/FRİKSİYON DİRENCİ
Streç örtü ve dahili kayma katı ile aşınma ve friksiyon önemli ölçüde azaltılır.

YATAĞIN AYARLANMASI
Karyola hatlarına kolayca uyum sağlar.

SERT YÜZEY
Terapik kat içinde kesiklik, eğim veya değişen yoğunluklar yoktur ve bütün hat boyunca tek formdadır. TEMPUR-MED 750 pound’a (340.2 kg.) kadar her tür hasta şekli, ölçüsü ve ağırlığı için uygundur.

KONFORLU
Tüm TEMPUR–MED yataklarda bulunan TEMPUR temas katı, vücudun şeklini alarak ağırlığı köpüğe, hava veya jele göre daha eşit dağıtır. Daha üstün vücut desteği ve kesintisiz konfor sağlar.

GÜRÜLTÜ SEVİYESİ
Hareketli parçası olmayan TEMPUR-MED yatakları sessizdir. TEMPUR-Medikal’in gelişmiş terapi destekli yüzeyleri gürültü seviyesini minimize ederek fısıltı seviyesine düşürmek icin tasarlanmıştır.

CPR ÜRETKEN
Evet. Tüm gelişmiş terapi destekli ürünlerde çabuk sökülme.

NEME KARŞI DİRENÇLİ
Tüm TEMPUR-Medikal yataklarda kullanılan örtüler streç, tek kat poliüretan kaplı malzemedir. Bu hava geçiren ve nemi önleyen bir bariyer sağlar. Sıvıları ne absorbe eder ne de içeri geçmelerine imkan verir.

SAĞLIK
Tempur malzemesi anti-mikrobal birkaç etmen kullanılarak üretilmiştir. Hava geçirgen ve nem çekmeyen örtü, standart hastane dezenfektanları ile temizlenebilir. Örtü makinede yıkanabilir ve düşük ısılarda kurutulabilir (TEMPUR malzemelerinde hiçbir zaman klor ürünleri KULLANMAYINIZ!)

ATEŞE DİRENÇLİ
Standard yatak Cal 117-A’yı aşmaktadır. Opsiyonel olarak gerektiğinde NFPA 101, Cal 129, ve BFD IX-11 yanma standartları sağlanır.

DAYANIKLI
Octagonal rulo çalışması TEMPUR-MED’in temas sathı basınç azaltımında değişiklik olmadan 10 yıllık bir kullanım ömrüne sahip olduğunu tahmin etmektedir. Terapik yük dayanma kapasitesi tipik hastane yataklarından 3 kat daha yüksektir.*

TEMPUR-Medikal gelişmiş terapi yatakları, güç destek sistemleri içinde en uzun garanti veren tek yatak markasıdır.

GARANTİ
TEMPUR-MED için 7 yıl pro-rata dışı garanti ve güçlendirilmiş gelişmiş terapi yataklarında 3 yıl pro-rata dışı garanti vardır.

İDAME KOŞULLARI
TEMPUR-MED idamesi için gerekli olan tek şey standart dezenfeksiyon ve temizlik işlemleridir. Gelişmiş terapi yatağı idamesi de çok basittir. Bunun dışında gerekli olan tek şey belli bir takvime göre havalandırmaktır.

ÖLÇÜLER
Tüm standart medikal ölçüler mevcuttur. Özel ölçüler de bulunmaktadır. (bilgi ve teslimat süresi için arayınız.)

* Talep üzerine kanıtlar sunulabilir.

hollister outlet belstaff italia ugg saldi nike air max bianche louis vuitton scarpe louboutin outlet belstaff milano scarpe jordan canada goose italia air jordan italia scarpe air jordan borse michael kors air max bianche outlet woolrich christian louboutin outlet woolrich italia ugg outlet louis vuitton occhiali canada goose outlet occhiali louis vuitton woolrich outlet scarpe louis vuitton michael kors borse

AnaİletişimBroşür

new balance skor polo skjorta michael kors rea air max tavas nike air max thea air jordan skor nike free 5.0 dam louis vuitton neverfull mm nike air max 90 dam adidas ultra boost parajumpers jacka louboutin sverige polo ralph lauren rea uggs rea nike roshe nm flyknit new balance rea jordan skor adidas sneakers canada goose jacka herr adidas skor nike air max tavas parajumpers jacka dam adidas ultra boost dam woolrich jacka herr nike roshe flyknit

canada goose deutschland moncler outlet christian louboutin outlet christian louboutin deutschland abercrombie sale polo ralph lauren sale ralph lauren sale